ارائه خدمات با یک لبخند

چگونه ویژگی فوق‌العاده مفید و امنیتی Code AutoFill به‌‌وجود آمد؟

چگونه ویژگی فوق‌العاده مفید و امنیتی Code AutoFill به‌‌وجود آمد؟

یکی از مهندسان نرم‌افزاری اپل در توییتر نحوه‌ی توسعه‌ی این قابلیت را تشریح کرده است. ریکی ماندلو توضیح می‌دهد ایده‌ی امنیتی Code AutoFill در حالی به‌وجود آمد که مهندسان نرم‌افزار مشغول کار روی پروژه‌ی بزرگ‌تری بودند؛ اما این پروژه به‌پایان نرسید و تمرکزها از این پروژه برداشته شد...سیسیکام (طراحی سایت در اصفهان)

 
قابلیت امنیتی iOS
 
 
 
 
IMG_ALT
 
ریکی ماندلو اشاره کرد:
 
ایده‌ی Security Code AutoFill از گروه کوچکی از مهندسان نرم‌افزاری بیرون آمده که روی ایده‌ای بلندپروازانه کار می‌کردیم. درواقع، نتیجه‌ی این پروژه چیزی نبود که در ابتدا برنامه‌ریزی کرده بودیم؛ بلکه ایده‌ی فرعی کوچکی هنگام طراحی پروژه‌ای بسیار متفاوت بوده است. ما روی این پروژه‌ی بزرگ هفته‌ها کار کردیم و جدول کشیدیم و طرح‌های مختلف را امتحان کردیم؛ اما درنهایت پروژه‌ی اصلی اجرا نشد و آن را متوقف کردیم. پس از این ماجرا، تمرکز خود را تغییر دادیم و خوشحالم روی موضوع دیگری متمرکز شدیم. در‌نهایت، سال‌ها بعد به این تیم و این پروژه افتخار می‌کنم. این تیم قابلیت امنیتی بی‌نظیری را با ترکیب چندین تخصص به‌ارمغان آورد؛ در‌حالی‌که به توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها نیازی نداشته است. این قابلیت هنوزهم برایم الهام‌بخش است.
 
ماندلو تأکید می‌کند آنچه این ویژگی را بسیار جذاب کرده، آن است که قابلیت امنیتی تکمیل خودکار کد بدون نیاز به‌کمک توسعه‌دهندگان انجام می‌شود و در حفظ حریم خصوصی کاربران بهترین عملکرد را داشته است. برخی از مردم معقدند اندروید این قابلیت را زودتر از iOS ارائه کرده است؛ ولی ماندلو در جواب به این دسته از افراد می‌گوید:
 
نه، از یک سو، ClipBoard با تکمیل خودکار برابر نیست و از سوی دیگر، جزئیات و حریم خصوصی است که اهمیت دارند....سیسیکام (طراحی سایت در اصفهان)

درباره این مطلب نظر دهید
 

جهت اطلاع از آخرین اخبار و جدیدترین خدمات و محصولات سیسیکام | طراحی وب سایت، طراحی سایت، طراحی سایت اصفهان در خبرنامه ما عضو شوید.